PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                    2 maja 2021

1. 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
  1. 2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe, w tygodniu między mszami około 17.50, a w niedziele i święta o godz.15.40.
  1. 3. Jak zapowiadałem tydzień temu dzisiaj po Mszy św przed kościołem można złożyć ofiarę na operację dla Amelki. W imieniu Amelki i Jej rodziców pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowaniu tej akcji oraz wszystkim ofiarodawcom.
  1. 4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele według porządku niedzielnego.
  1. 5. Jutro po Mszy o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.
  1. 6. Również jutro na Mszy o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji strażaków z racji przypadającego we wtorek wspomnienia patrona św. Floriana. Zapraszam strażaków na modlitwę, choć ze względów na epidemie ta modlitwa niech ma charakter prywatny.
  1. 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek i piątek miesiąca okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.
  1. 8. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski.
  1. 9. Bóg zapłać mieszkańcom Żar za dekoracje ołtarza, na przyszłą niedziele prosimy o kwiaty mieszkańców Kolonii Suchowola.
  1. 10. Bardzo dziękuję panom i paniom z zespołu prac interwencyjnych za pomoc w porządkowaniu cmentarza. Władzom Gminy dziękuję bardzo za życzliwość i pomoc.
  1. 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.