CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                   25 kwietnia 2021

1. 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
  1. 2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia miedzy Mszami około godz. 17.50 zapraszamy na nabożeństwa majowe, a w niedzielę o godz.15.40. Zachęcamy również do śpiewania Litanii przy krzyżach.
  1. 3. W najbliższą niedzielę 2 maja odbędzie się kiermasz ciast poświęcony zbiórce na poczet leczenia Amelki z Naramic, gm. Biała koło Wielunia. Zbiórkę będzie można wesprzeć po każdej Mszy Św. w tym dniu. Bliscy Amelki będą na zewnątrz Kościoła ze skarboną i pysznymi ciastami. Amelka cierpi na artrogrypozę – wrodzoną sztywność stawów. Jej rączki nie maja zgięcia w łokciu, nadgarstki mają przykurcze, stopy są końsko-szpotawe. Jej sprawność została wyceniona na 3 500 000 złotych w klinice w USA. Oprócz leczenia operacyjnego Amelka ma wykonywane specjalistyczne ortezy w Niemczech. Roczny koszt ortez to około 200 000 zł. Kwota jest ogromna, rodzice mają nadzieję, że dzięki dobrym sercom uda się osiągnąć wyznaczony cel. Bez tego leczenia Amelka będzie roślinką.. Pełni nadziei zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc. Pragniemy dla Amelki jak najlepiej, wiemy jednak, że cena za jej sprawność jest dla nas zbyt wielka. Każdy Państwa gest realnie wpłynie na poprawę zdrowia naszego dziecka, za co szczerze pragniemy podziękować.
  1. 4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni, która wyniosła 1508 zł. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
  1. 5. Bóg zapłać Państwu Młodym z wczorajszego ślubu za dekoracje kwiatową ołtarza. O dekorację na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Żar.
  1. 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Pan Wójt prosił by przypomnieć o trwającym spisie ludności i obowiązku tzw. Samospisu poprzez stronę internetową spis.gov.pl. Pomoc w spisie można również uzyskać w Urzędzie Gminy.