NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ          28 marca 2021

1. 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.
  1. 2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.
  1. 3. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii w ciemnicy do godz. 22.00.
  1. 4. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Ponieważ mamy duże ograniczenia wiernych w świątyni proponujemy trzy nabożeństwa tego dnia. O godz. 10 droga krzyżowa, o godz.15.00 w godzinie miłosierdzia Koronka i o 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od g. 8.00 do 22.00. Nie wyznaczamy w tym roku adoracji wioskami, by zachować ograniczenia ilości wiernych w świątyni, ale zachęcamy by znaleźć chwile czasu i nawiedzić świątynię.
  1. 5. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 8.00 do 22.00. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. Zabierzmy na nią świece.
  1. 6. Święcenie pokarmów od 9.00 do 12.00 co dwadzieścia minut. By nie przekraczać liczby wiernych święcenie odbywać się będzie również na zewnątrz kościoła. Ponieważ jest zakaz gromadzenia się w miejscach publicznych to nie może być święcenia pokarmów na wioskach przy krzyżach, dlatego zapraszamy do kościoła. W kaplicy w Kodraniu święcenie będzie od godz. 10.00 do 11.00 co 20 minut. Na naszej stronie parafialnej również zamieścimy modlitwę błogoslawienia pokarmu w domu dla tych, którzy z obawy o zdrowie nie przyjdą do kościoła. Prośba o pomoc sąsiedzką by zabrać koszyczek do poświęcenia szczególnie ludziom starszym.
  1. 7. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6.00. Nie będzie procesji. Pozostałe Msze o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00.
  1. 8. Jak wiemy weszły nowe ograniczenia covidowe. W naszym kościele może na liturgii przebywać 30 osób, obowiązuje również zasłanianie ust i dystans 1,5 metra. Prosimy by respektować te ograniczenia. Jednocześnie zachęcamy do udziału w liturgii na zewnątrz świątyni z zachowaniem przepisów ( maseczka i dystans).
  1. 9. Również ze względów ograniczeń i bezpieczeństwa w tym roku druhowie strażacy nie będą trzymać straży przy Grobie Pańskim.
  1. 10. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Zielęcina, Będkowa, Marcelina, Suchowoli Wieś, Skoczylasów, Trzcinicy, Suchowoli Majatek, Grabowca, Cegielni, Żarów, Rychłowca, Rząśni Suchej, Rząśni.