DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                        28 lutego 2021

1. 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
  1. 2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku.
  1. 3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Również i patron powołań. Na stoliku pod chórem są obrazki modlitwą o powołania i za kapłanów. Można je sobie zabrać, by się modlić w tej intencji.
  1. 4. Jutro mamy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi.
  1. 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30.
  1. 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na 17.00 na drogę krzyżową, a w niedziele na 15.30 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  1. 7. W tym roku w związku z epidemią Caritas nie rozprowadza skarbonek wielkopostnych, jednak dla wszystkich, którzy pragną się włączyć pomoc potrzebującym proponują by złożyć ofiary na budowę kuchni i stołówki dla potrzebujących. Pod chórem na stoliku są koperty cegiełki. Zainteresowane rodziny mogą je zabrać, wypełnić i zaklejone zwrócić do parafii. Ofiary można złożyć w tych kopertach, bądź przelanać  konto tam podane. Szczegóły tej akcji wewnątrz kopert.
  1. 8. Wielki Post to czas, w którym częściej korzystamy z sakr. pokuty. Jest taka prośba, by osoby chcące przed Mszą się wyspowiadać przychodziły trochę wcześniej do kościoła, a nie w ostatniej chwili, Zwykle księża są w konfesjonale 15 minut przed Mszą. Szanujmy czas innych.
  1. 9. W ubiegła niedzielę na potrzeby parafii złożono 2008 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  1. 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.