PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                  21 lutego 2021

  1. 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  1. 2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Ponieważ gorzkie żale są z kazaniem dlatego na mszy wieczornej w niedziele kazania już nie będzie. Prośba by Ci którzy nie biorą udziału w nabożeństwie przychodzili 10 minut przed 16 by wysłuchać głoszoną naukę.
  1. 3. Prośba do kandydatów do bierzmowania, którzy nie chodzą do szkoły w Rząśni, by przekazać ks. Michałowi swoje adresy mail, czy to drogą telefoniczną, smsem czy osobiście, by można było kontynuować przygotowanie do przyjęcia sakr. bierzmowania zdalnie, bo trudno powiedzieć jak długo jeszcze potrwają ograniczenia związane z covidem. Nr. Tel. Na stronie parafialnej.
  1. 4. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne jak będzie to możliwe rozpoczną się w niedzielę 21 marca, spowiedź planowana jest na poniedziałek 22 marca. Poprowadzi je ks. Sławomir Zabraniak. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  1. 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wsparcie dla wspólnoty Betel.
  1. 6. Bóg zapłać mieszkańcom Rychłowca i Trzcinicy za wielkopostny wystrój kościoła.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.