PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            7 lutego 2021

1. 1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
  1. 2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O godz. 13.30 telewizja Trwam transmitować będzie Mszę z Jasnej Góry za chorych sprawowaną przez Ks. Arcb. Wacława Depo w ramach diecezjalnego dnia chorego. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.
  1. 3. Jak co roku w związku z dniem chorych mamy możliwość wsparcia dobroczynnego ruchu Betel zajmującego się opieką nad niepełnosprawnymi sierotami społecznymi. W przyszła niedzielę po mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na ten cel. Plakat odnośnie tej akcji znajduje się w gablocie.

4 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie naszego tygodnika Niedziela.

1. 5. Bóg zapłać mieszkańcom Górki Rząśnieńskiej i Wykno za dekorację ołtarza. O dekorację wielkopostną czyli nie na najbliższą niedzielę tylko na Środę Popielcową prosimy mieszkańców Trzcinicy i Rychłowca.
  1. 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.