DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               17 stycznia 2021

1. 1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców.
  1. 2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  1. 3. Dzisiaj po Mszy o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Św.
  1. 4. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, informuję, że w niedzielę 24 stycznia 2021 r. należy we wszystkich kościołach przeprowadzić zbiórkę pieniężną dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji. Po każdej mszy za tydzień ministranci będą zbierać ofiary na ten cel. Będzie więc możliwość włączenia się dla każdego chętnego.
  1. 5. Pragnę serdecznie podziękować za pozytywny odbiór spotkań kolędowych w kościele, czy indywidualnie, za wspólna modlitwę i możliwość spotkania. Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary, które zostały przekazane na cele diecezjalne, a to co pozostało na cele parafialne.
  1. 6. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  1. 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.