DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM         3 stycznia 2021

1. 1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  1. 2. Od jutra rozpoczynamy tzw. Msze kolędowe. Każdego dnia zapraszać będziemy poszczególne wioski by tutaj wspólnie się pomodlić i udzielić błogosławieństwo dla rodzin. Jest prośba by przynieść ze sobą wodę w naczynkach, która zostanie poświęcona by następnie pokropić mieszkania. W związku z covidem nie możemy święcić wody w dużych naczyniach by ją wystawić do zabrania.
  1. 3. Moi drodzy mimo pandemii takie instytucje jak seminarium, caritas, dom emeryta, kuria i wiele innych nadal muszą funkcjonować. Dlatego zwracamy się również z prośbą o złożenie ofiar ( zwykle składanych podczas koledy), które zostaną przekazane na podatek tzw. kurialny, który płacimy od każdego wiernego. Ofiary można w kopertach (najlepiej podpisanych) składać podczas Mszy kolędowych, w niedzielę na tacę, czy na konto parafialne, które jest podane na internetowej stronie parafialnej.
  1. 4. Rodziny, które chcą poświęcić nowe domy, bądź z innych ważnych powodów pragną przyjścia kaplana umawiają się z księdzem indywidualnie.
  1. 5. W środę 6 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.
  1. 6. 7 stycznia w pierwszy czwartek miesiąca pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy.
  1. 7. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego.
  1. 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika Niedziela, pismo dla dzieci Tęcza, są jeszcze Kalendarze Rolników.
  1. 9. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Program Mszy Kolędowych 2021r.

Poniedziałek 04.01.2021r.

16.00 (kaplica Kodrań) : Marcelin, Kopy, Pawłów i Kodrań.

17.00: Kolonia Będków, Żary, Będków i Wyrwas.

Wtorek 05.01.2021r.

16.00 ( kaplica Kodrań) : Augustów, Czworaki, Kolonia Broszęcin, Broszęncin.

17.00: Skoczylasy, Studzienica, Brutus.

Środa 06.01.2021r.

11.30: Otok, Kolonia Kiełczygłów, Chruścińskie, Grabowiec, Sucha, Cegielnia.

16.00: Rząśnia ulice: Mickiewicza, Prusa, Norwida, Asnyka, Sienkiewicza, Rząśnia – Jasień, Górka Rząśnia.

Czwartek 07.01.2021r.

17.00: Gawłów, Rżów, Rekle, Trzcinica, Rychłowiec.

Piątek 08.01.2021r.

17.00: Suchowola, Kolonia Suchowola.

Sobota 09.01.2021r.

17.00; Zielęcin.

Niedziela 10.01.2021r.

16.00 Rząśnia ulice: XXX-lecia, 1-go Maja, Waryńskiego, Nowa.

Poniedziałek 11.01.2021r.

17.00 Rząśnia ulice: Konopnickiej, Wysockiego, Strażacka, Wykno, Ogrody, Ogrodowa.

Wtorek 12.01.2021r.

17.00 Rząśnia ulice: Kościuszki, Dąbrowskiej, Reymonta, Bielskiego.

Rodziny pragnące poświęcić nowe mieszkanie, bądź z ważnych powodów pragną przyjąć kapłana  umawiają się indywidualnie z księdzem, by ustalić termin.