ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA  27 grudnia 2020

1. 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.
  1. 2. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 16.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
  1. 3. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
  1. 4. Jest to również I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każda Msza św.
  1. 5. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.17.30 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
  1. 6. Po Nowym Roku rozpoczniemy spotkania kolędowe. Będziemy zapraszać każdego dnia poszczególne miejscowości do kościoła. Tutaj w intencji rodzin będzie odprawiona Msza św, a później będzie okazja do krótkiego spotkania. Rodziny pragnące poświęcić dom umawiają się indywidualnie.
  1. 7. W ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na potrzeby kościoła złożono 1782 zł. Bóg zapłać za te ofiary.