BOŻE NARODZENIE                                                      25 grudnia 2020

1. 1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.
  1. 2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na uczelnie katolickie. Na mszach będziemy święcić owies.
  1. 3. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas.
  1. 4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Rząśni, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni. Panu Wójtowi za ofiarowane choinki. Panią i Panom z prac interwencyjnych za pomoc w porządkowaniu cmentarza, pracownikom Urzędu Gminy za życzliwość.
  1. 5. Do szopki zostały zakupione nowe figurki. Bóg zapłać młodzieży bierzmowanej za ich ufundowanie.
  1. 6. Jest nowy numer tygodnika Niedziela, który kosztuje 10 zł, gdyż zawiera dodatkowo śpiewnik z kolędami, książeczkę z nowymi modlitwami w różnych intencjach, a także kalendarz na 2021 rok.

Czas Świąt to czas życzeń.

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w Waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro w tym trudnym czasie.  Życzymy wam Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!