CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                        20 grudnia 2020

  1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Okazja do spowiedzi do środy od godz.17.00, a w czwartek przed i jeśli będzie taka potrzeba po porannych roratach.
  1. Do środy roraty o godz.17.30. 24 grudnia w czwartek roraty będą rano o godz.7.00.
  1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Wcześniej o godz.22.00 Pasterka będzie w Kodraniu.
  1. W piątek i w sobotę Msze św. według porządku niedzielnego.
  1. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Zgodnie z tradycja tego dnia święcić będziemy owies.
  1. Na chwilę obecną w związku z nowymi obostrzeniami nie podajemy co będzie z kolędą. W piątek nasza Kuria podała komunikat by powstrzymać się z decyzją do czasu opublikowania wszelkich ustaw, by można było je przeanalizować i dopiero podjąć decyzję co dalej.
  1. Do dnia dzisiejszego można jeszcze składać dary dla ubogich ( żywność, chemię i zimową bieliznę). Jutro rano zostaną one przekazane do Caritas.
  1. Dziękujemy panom i paniom z zespołu prac interwencyjnych za pomoc w uporządkowaniu otoczenia świątyni i plebani. Władzom Gminy dziękujemy bardzo za życzliwość i pomoc.
  1. Są jeszcze do nabycia kalendarze rolników oraz opłatki u Pana Organisty.