PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                    29 listopada 2020

1. 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
  1. 2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Jezusem. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 17.30. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne.
  1. 3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego niech się stanie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty. Ze względu na epidemię nie będziemy organizowali spowiedzi zbiorowej, ale przez cały adwent 20 minut przed Mszą w tygodniu posługiwać będziemy w konfesjonale. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę czy na niedzielę.
  1. 4. W przyszłą niedziele po Mszach św. będzie można przed kościołem złożyć ofiarę do puszki, w ramach akcji: Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  1. 5. W tym tygodniu przypadnie pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. W piątek okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Spowiedzi od godz. 17.10. W sobotę okazja do Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
  1. 6. W piątek 4 grudnia za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich górników i hutników..
  1. 7. Przy wyjściu z kościoła w niedzielę a w tygodniu w zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Duża świeca w cenie 15 zł, mała 7. U Pana Organisty można również nabywać opłatki.
  1. 7. Caritas również organizuje zbiórkę darów, żywności, chemii, czapek, skarpet dla ludzi ubogich. Karton na te dary został wystawiony po chórem.

8 W zakrystii są również do nabycia kalendarze dla rolników w cenie 28 zł.

1. 9. Bóg zapłać mieszkańcom miejscowości Będków, Stara Wieś i Wyrwas za dekorację adwentową świątyni.
  1. 10. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.