JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA      22 listopada 2020

  1. 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  1. 2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. Może warto pomyśleć o założeniu Akcji w naszej parafii.
  1. 3. W ostatnią niedzielę na cele inwestycyjne z racji III niedzieli miesiąca złożono 1006 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  1. 4. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  1. 5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
  1. 6. Zbliżający się adwent przypomina o bliskości świąt. W tym roku o zorganizowanie wystroju świątecznego świątyni na Boże Narodzenie proszę mieszkańców Rząśni.
  1. 7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas, na stół wigilijny.
  1. 8. Dzisiaj również zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ze względu na covida, Pan Organista w tym roku nie będzie ich roznosił po domach, jak to zwykle bywało. Opłatki będą do nabycia u Pana Organisty w kościele od dzisiaj do Świąt każdego dnia.