• Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.
  • Dziś w kościele w Polsce obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasło tego dnia brzmi: „Przywrócić nadzieję”. W tym roku chcemy pomagać chrześcijanom żyjącym w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie jak słyszymy 2,5 mln ludzi głoduje, 60% dzieci jest wyzyskiwanych podczas pracy w kopalniach uranu, diamentów i na plantacjach. 80% powierzchni kraju jest opanowane przez rebeliantów. W całym państwie znajduje się 600 tys. uchodźców wewnętrznych, a 500 tys. jest poza jego granicami. Zbiórka do puszek na ten cel.
  • W środę czcimy w liturgii św. Marcina – żołnierza rzymskiego, później biskupa Tours, dobrego, wrażliwego człowieka, który potrafił połową swojego żołnierskiego płaszcza podzielić się ze spotkanym żebrakiem. Św. Marcin jest patronem naszej niepodległości. W jego wspomnienie 102 lata temu Polska odzyskała niepodległość po ponad 120 latach niewoli rozbiorów. Jest za co Bogu dziękować. Msze św. w naszym kościele o 11.00, 17.30 i 18.00. W związku z tym dniem przekazuję ogłoszenie Wójta naszej gminy: „Wójt Gminy Rząśnia Pan Tomasz Stolarczyk informuje, że w związku z trwającym stanem epidemii COVID-19 i ustanowieniem przez Radę Ministrów określonych ograniczeń, nakazów i zakazów z tym związanych, coroczne gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r. nie odbędą się. Dziś sytuacja epidemiczna w Polsce jak i na świecie w znaczący sposób zmienia i ogranicza naszą codzienność, dlatego zachęcam do uczczenia rocznicy tego ważnego dla Polaków święta we własnych domach, upamiętniając w sposób indywidualny losy naszych bohaterów i odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy jest dla nas celem nadrzędnym i wyrażam nadzieję, że decyzja ta spotka się ze zrozumieniem z Państwa strony”.

 

  • Ponownie bardzo dziękuję panom i paniom z zespołu prac interwencyjnych za pomoc w grabieniu liści wokół kościoła. Władzom Gminy dziękuję bardzo za życzliwość i pomoc.
  • Proszę mieszkańców miejscowości: Będków, Stara Wieś i Wyrwas o udekorowanie kościoła kwiatami w przyszłą sobotę.