• Październik – miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwo różańcowe codziennie do soboty o godz. 17.00. Dziś o 15.30.
  • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkujemy groby naszych bliskich. Ponawiam prośbę o sortowanie śmieci. Na ostatnich ławkach leżą karteczki wypominkowe, na których możemy wypisywać imiona naszych bliskich zmarłych.
  • W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Zazwyczaj była procesja na cmentarzu, wypominki za zmarłych, Msza św. na cmentarzu. W Tym roku wszystko jest nieco inaczej. Nie będzie procesji, nie będzie wypominków na cmentarzu, ani Mszy św. w kaplicy cmentarnej. W kościele Msze św. niemal według świątecznego, porządku.  O Godz. 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. w Kodraniu. Przed każdą Mszą św. wypominki za zmarłych. Ponadto o godz. 15.30 Różaniec z wypominkami za zmarłych i Msza św. o 16.00
  • Dziękuję za ofiary składane na w trzecią niedzielę miesiąca – inwestycyjną. Zebrałem 1220 zł. Bóg zapłać.
  • Dziękuję mieszkańcom Rząśni z ul. Prusa, Norwida, Wysockiego, Waryńskiego za kwiaty do Ołtarza.
  • W październiku zmarło trzech proboszczów w ważnych i dużych parafiach naszej diecezji: w Częstochowie w par. św. Wojciecha, w Praszce, i Konopniskach. Informuję, że dekretem z dn. 19 października 2020 r. ks. Arcybiskup powołał mnie na proboszcza parafii św. Walentego w Konopiskach. Nie jest to nobilitacja, ale zadanie do wykonania. W tej parafii został rozpoczęty wielki remont Kościoła i plebanii. Praktycznie plebanii nie ma. Księża mieszkają „na lokatornym”, w warunkach przypominających XIX wiek. Trzeba wykańczać i wyposażać plebanię, trzeba podjąć się kontynuacji kosztownego i trudnego remontu – modernizacji cieplnej zabytkowego, pięknego kościoła. Ktoś to musi zrobić. Ks. Biskup prosił – trudno było odmówić. W piątek składałem wyznanie wiary i przyrzeczenie wierności Kościołowi w parafii św. Walentego w Konopiskach. Dziś pragnę dziękować wszystkim życzliwym i dobrym parafianom Rząśni. Za wszelkie dobro i życzliwość mówię Bóg Zapłać. Zostawiam pełne zbiorniki oleju opałowego, środki na koncie parafialnym ponad 90.000 zł., z czego 4100 zł - dar ołtarza młodzieży bierzmowanej przekażę ks. Prefektowi, który w porozumieniu z nowym proboszczem zadecyduje na co będą przeznaczone. Zostawiam odnowiony Ołtarz – jeden z piękniejszych w diecezji i w Polsce. Zostawiam wikariusza, którego bardzo trzeba szanować i cenić. Za wszystko dobro mówię Bóg zapłać.
  • Dziękuję panu Wójtowi, radnym, władzom i pracownikom Gminy za życzliwość i pomoc, za posprzątany w ostatni piątek plac wokół kościoła. Myślę, że w najbliższym czasie cmentarz i teren wokół cmentarza pod moją nieobecność i nieobecność nowego proboszcza będzie czysty i zadbany. Dziś już mówię wielkie Bóg zapłać.