• Październik – miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.00. W niedziele o 15.30. Zapraszamy do modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i starszych. Nie szczędźmy czasu na modlitwę różańcową.
  • Dziś „Dzień Papieski”. Dzieci ze Szkoły imienia Jana Pawła II. po Mszy św. o 10.00 zaprezentują program poświęcony świętemu Patronowi. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • W związku z okrągłą rocznicą stulecia urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II szkoła w Rząśni, panie katechetki i księża z parafii ogłaszają konkurs dla uczniów z klas od IV do VI na najpiękniejszy portret Jana Pawła II – technika i rozmiar dowolne. Prace proszę składać na ręce pań wychowawczyń do 25 października.
  • W środę Dzień Nauczyciela – Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli, wychowawców, pracowników edukacji.
  • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkujemy groby naszych bliskich. Ponawiam prośbę o sortowanie śmieci. Na ostatnich ławkach leżą karteczki wypominkowe, na których możemy wypisywać imiona naszych bliskich zmarłych.
  • Rektor seminarium prosi o dary z płodów rolnych dla seminarium. Dary proszę składać w budynku gospodarczym. Klerycy przyjadą, by je odebrać 15 października.
  • W miniony czwartek konserwatorzy zakończyli formalnie prace przy głównym Ołtarzu – w obecności Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i przedstawiciela Gminy dokonano urzędowego odbioru prac. Cieszy, że wszystkie wykonane prace zostały oceniono bardzo dobrze. Na dzień dzisiejszy tabernakulum pozostaje na dawnym miejscu. Koszt całości prac wraz z renowacją osiemnastowiecznej figury Pana Jezusa (z bocznego ołtarza) to 200 tys. Zł. 190 tys. Zapłaciła gmina, 10 tys. to nasz udział jako Parafii. Ponadto należało wstawić uchylne okna z automatycznymi siłownikami i pomalować absydę – ten dodatkowy koszt ponieśliśmy także we własnym zakresie. Stąd nasz pełny udział jako parafii to prawie 20 tys. Zł. Nie wspominam o kosztach zakwaterowania i w pewnej części wyżywienia pracowników. Pragnę bardzo dziękować wszystkim radnym, ale pozwolę sobie wyróżnić pana Sławomira Juszczyka. Ponadto bardzo serdecznie dziękuję panu Wójtowi Tomaszowi Stolarczykowi (oni wiedzą dlaczego). Gdyby nie ich doping i życzliwe zainteresowanie – pewnie dopiero w przyszłym roku moglibyśmy myśleć (albo i nie) o renowacji ołtarza.
  • Dziękuję mieszkańcom Rząśni z Reymonta, Dąbrowskiej i Bielskiego za kwiaty do ołtarza. W sobotę proszę o udekorowanie ołtarza kwiatami mieszkańców Rząśni z ulicy XXX-lecia.