• Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.
  • Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali Uroczystość patrona Parafii św. Rocha. Wszystkim obecnym na Mszach św., całej asyście, druhom z OSP, władzom Gminy, Radnym, dzieciom pierwszokomunijnym, ministrantom, gościom. Dziękuję, że niezależnie od ograniczeń związanych z pandemią Odpust obeszliśmy uroczyście i godnie.
  • Dziękuję także młodzieży, która przyjmowała Sakrament Bierzmowania. Za posprzątanie kościoła i całego otoczenia. Za godne i poważne uczestnictwo w obrzędach liturgicznych. Dziękuję także za dar ołtarza.
  • W środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – patronki naszej Diecezji. Zachęcamy do udziału w sumie odpustowej na Jasnej Górze. W naszym kościele Msze św. o 8.30 i o 18.00.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony, za chleb. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem nie będzie zewnętrznych imprez, ale byłoby pięknie, gdyby każda miejscowość przygotowała choćby symboliczny znak wdzięczności i złożyła przed ołtarzem. (chleb, koszyk, bądź tacę z owocami, kwiaty, czy skromny wieniec). A nade wszystko złóżmy przed Bogiem dar naszej modlitwy i obecności.
  • W przyszłą niedzielę Msza św. w Kodraniu będzie o 14.00.
  • Jak informują środki przekazu powiat pajęczański został zaliczony w ubiegłym tygodniu do tzw. żółtej strefy. Myślę, że każdy rozumie potrzebę zachowania właściwej postawy ostrożności i rozwagi. Trzeba być roztropnym. Jednocześnie nie należy poddawać się panice. Musimy żyć obok siebie, pracować, modlić się i każdy niech robi to, co do niego należy i najlepiej pilnuje siebie.
  • Dziękuję za ofiary składane w ubiegłą niedzielę – trzecią miesiąca – inwestycyjną. Zostało zebrane 2620 zł. Bóg zapłać.