• Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.
  • Jutro i w czwartek na godz. 18 30 zapraszamy na spotkanie dzieci pierwszokomunijne.
  • W przyszłą niedzielę, 26.07. Msza św. w Kodraniu będzie o 11.30.
  • Jak już informowałem Parafia posiada wreszcie księgę wieczystą na cmentarz, plac kościelny i plac plebanii, a także na działki rolne. Pragnę przy tej okazji dziękować p. Janowi Wikorowi z Trębaczewa i jego firmie geodezyjnej za nieodpłatne sporządzenie wszystkich mapek geodezyjnych potrzebnych do wpisu do ksiąg wieczystych.
  • Przy bocznych ołtarzach zauważymy „nowe – stare” płytki posadzkowe. Są to płytki wyprodukowane w firmie Bednarowski i Lubryczyński w Warszawie ok 1860 - 70r., a więc ponad 150 lat temu. Te płytki znalazłem w piwnicy na plebanii wyrwane wraz z zaprawą cementowo-wapienną gdzieś z kościoła. Po oczyszczeniu można było zastąpić gresowe współczesne płytki nijak nie pasujące do starożytnych zabytkowych ołtarzy tymi właśnie płytkami, które harmonizują kolorystycznie i historycznie z dekoracją ołtarzy.
  • W sobotę w liturgii Kościoła wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym świętem w najbliższą niedzielę poświęcenie pojazdów. Modlimy się o łaskę mądrego i bezpiecznego poruszania się po naszych drogach. Po Mszy św. ksiądz wyjdzie przed kościół, by poświęcić pojazdy. Tradycją jest, że tego dnia składamy ofiary dla misjonarzy na środki transportu.
  • Dziękuję mieszkańcom Rząśni z ul. Konopnickiej i Strażackiej za dekorację kwiatami kościoła. W sobotę proszę o udekorowanie świątyni mieszkańców Rząśni ul. Mickiewicza, Asnyka, Słowackiego i 1-maja