• Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.
  • Miesiąc maj - najpiękniejszy w roku - jest poświęcony Matce Najświętszej. Odprawiamy nabożeństwa majowe, śpiewamy litanię do Matki Bożej i pieśni maryjne przy kapliczkach i w kościołach. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o 17.40. W niedzielę o 15.40.
  • Jutro setna rocznica urodzin Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II, papieża przełomu tysiącleci.
  • W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  • Od czwartku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego. Stosowne modlitwy będziemy łączyć z nabożeństwem majowym.
  • Od dziś do środy przeżywamy dawne tak zwane „dni krzyżowe”. Kościół zanosi błagalne modlitwy do Boga o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
  • Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca dzisiejsza – inwestycyjna. Informuję, że w tym tygodniu został zakupiony olej opałowy na zimę. Należało tak zrobić już teraz, gdyż paliwa są względnie tanie. Za olej na zakończony w kwietniu sezon zapłaciłem prawie 9.000 zł., teraz za pełne zbiorniki niespełna 5000 zł. Powinienem pewnie prosić o ofiary na ogrzewanie kościoła. Jednak wiemy, że w obecnym czasie ograniczona liczba ludzi może uczestniczyć we Mszy św. Przekłada się to także na ofiarność. Tym większa wdzięczność wobec was przychodzących na niedzielną liturgię – Bóg zapłać za hojność. Dla wyobrażenia podaję, że na wszystkie tace inwestycyjne zostało zebrane od października do kwietnia 11390 zł. Za Olej opałowy do kościoła zapłaciłem łącznie prawie 14000 zł.
  • W tym tygodniu w Ciścu odbył się pogrzeb ś.p. Jana Motyki, ojca ks. Janusza Motyki. W niedzielę 24 maja o godz. 16.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w jego intencji. Tę Mszę św. odprawi sam ks. Janusz.