1. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich:
    Bóg zapłać Paniom i Panom z Trzcinicy, Rychłowca, Żar, Kolonii Będków i z Będkowa Wieś oraz z Wyrwasu za dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy i ołtarzy, pod przewodnictwem Pana Krzysia Włodarczyka i Pani Eli Płaczek.

2. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, z całej parafii, którzy składali się na kwiaty do Ciemnicy, do Grobu Pańskiego .
    Bóg zapłać Kapłanom: Ks. Seniorowi Zygmuntowi Maciążkowi , Ks. Profesorowi Markowi z Uniwersytetu Jana Pawła II z Krakowa, Ks. Wikariuszowi Bartoszowi za posługę w konfesjonale i za pomoc w czasie Liturgii W. Czwartku, W. Piątku, W. Soboty i w dniu dzisiejszym.
    Bóg zapłać Panu Organiście za oprawę muzyczną. Bóg zapłać Braciom i Siostrom Strażakom ze wszystkich jednostek z całej naszej Parafii razem ze sztandarami , Harcerzom, Asyście Parafialnej, Lektorom i Ministrantom, naszemu szafarzowi Panu Robertowi Herczyńskiemu , Orkiestrze Dętej, Żywemu Różańcowi, dzieciom, które sypały kwiatki, Parafianom, którzy czuwali przy ciemnicy i przy Grobie Pańskim, Bóg zapłać Harcerzom oraz Strażakom z Rząśni, którzy pełnili wartę przy Grobie Pańskim, Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
    Stojąc przy pustym grobie Zbawiciela, z okazji Świąt Wielkanocnych składam najlepsze życzenia, niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni wasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w waszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
    Życzę wszystkim błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

3. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

4. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali UJPII i KUL.

5. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

6. W najbliższą niedzielę (Niedzielę Miłosierdzia) o 15:00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zaraz po niej spotkanie z kandydatami do Bierzmowania z klas III gimnazjum. Przypominam także o konieczności zdania egzaminu z katechizmu (z tego egzaminu są zwolnione te osoby, które były na adoracji klas III gimnazjum w piątek - ci którzy nie zdają są już poinformowani poza jednym chłopakiem).
  7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów