KSM godlo

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

jest stowarzyszeniem kościelnym, które zrzesza młodych ludzi od 14 do 30 lat, działającym na terenie całej Polski. KSM ma na celu kształtować młodzież na dojrzałych chrześcijan, pomoc w pracy nad sobą i ukazanie kierunków na drodze do pełnego rozwoju własnej osobowości i rozwoju wspólnot, w których żyjemy i działamy.

„Stowarzyszenie pozostaje pod zwierzchnim kierownictwem Konferencji Episkopatu Polski, która czuwa nad jego formacją i działalnością przez generalnego asystenta kościelnego. W swoich ideach, zadaniach i sposobach działania jest kontynuatorem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej, będących częścią Akcji Katolickiej, działających w Polsce do roku 1953, uwzględniając potrzeby obecnej katolickiej młodzieży polskiej."

IMG 0164 CopyW naszym oddziale organizujemy różne akcje, np. akcja znicz, kiermasz bożonarodzeniowy, apel z okazji Dnia Papieskiego. Mamy również swoje tradycje m.in. corocznie sprzątamy groby Księży na cmentarzu. Każde spotkanie rozpoczynamy Mszą Świętą, do której służymy. Jeździmy również na różne spotkania z innymi oddziałamy, gdzie poznajemy się z innymi młodymi ludźmi. Na spotkaniach podejmujemy różnorodne tematy, integrujemy się z resztą członków i przy tym wszystkim pogłębiamy swoją miłość do Boga. „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. Gotów!"

 

Jeśli chcesz dołączyć do naszej przygody z Bogiem zapraszamy na spotkanie!
Piątek – spotkanie rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00

 

Ksiądz Asystent – ks. Bartosz Lubczyński
Prezes – Paweł Herczyński
Skarbnik – Anna Lechowska

 

Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. Gotów!