SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2026
- 1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie.
- 2. W najbliższy poniedziałek rozpoczniemy na nabożeństwach majowych doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi oraz Świętych będziemy prosili o błogosławieństwo Boże dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
- 3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 45. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.
- 4. W czwartek, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Jest to również dzień patrona naszej świątyni. W tym roku uroczystość odpustowa będzie miała trochę inny przebieg. W czwartek zapraszamy na msze odpustowe o godz. 9.00 i 17.30. Uroczysta suma odpustowa, pod przewodnictwem Ks. Arcb. Wacława Depo odprawiona będzie jednak w sobotę o godz. 17.00 i będzie połączona z udzieleniem sakr. bierzmowania. Po Mszy będzie nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Nie będzie procesji.
- 5. Również w sobotę, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.
- 6. W przyszłą niedzielę, 17 maja, będziemy celebrowali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczniemy też nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
- 7. Trwają nabożeństwa majowe. W naszym kościele odprawiamy je w tygodniu pomiędzy mszami o godz. 17.50, a w niedzielę o godz. 15.40. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
- 8. W środę po mszach zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
- 9. W piątek po mszach będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodziców.
W tym tygodniu patronują nam:
- we wtorek, 12 maja – Święci Nereusz i Achilles (†około 304), męczennicy, ponieśli śmierć za wiarę i pochowani na cmentarzu przy Via Ardeatina – starożytnej drodze prowadzącej do Rzymu;
- tego samego dnia – Święty Pankracy (około 289-304), męczennik, w czasie prześladowań chrześcijan za panowania cesarza Dioklecjana odmówił wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej, za co został skazany na śmierć i ścięty mieczem w wieku około 14 lat;
- w czwartek, 14 maja – Święty Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza;
- w sobotę, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron P