DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        6 czerwca 2021

  1. 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
  1. 2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność.
  1. 3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po pierwszej Mszy nabożeństwo czerwcowe z procesją. Dzisiaj podczas nabożeństwa o godz. 15.40. Na zakończenie oktawy w czwartek będzie procesja, poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
  1. 4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz.17.30 i 18.10. Adoracja Najświętszego Sakramentu między Mszami. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
  1. 5. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  1. 6. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym, liturgicznej służbie ołtarza, strażakom ze wszystkich obecnych jednostek, żywemu różańcowi i całej asyście. Wszystkim wam, drodzy, za udział w procesji. To wyraz naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
  1. 7. Bóg zapłać nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do ołtarza.
  1. 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.